ZAHRAJTE SI S DĚTMI DOBBLE KIDS

Autor: Martina Bartl

Člověk si vždycky myslí, že je rychlý. Jenže pak zjistíte, že vaše děti jsou mnohem rychlejší a to hlavně co se postřehu týče. Pokud to chcete s dětmi porovnat, pak zkuste hru Dobble Kids, která pokračuje v úspěšně nastaveném trendu původní hry Dobble.

Ke hře budete vždy potřebovat hromadu karet a to celkem třicet. Tolik jich najdete v plechové krabičce této hry. Na kartičkách najdete různě velké obrázky zvířátek. Nechybí krokodýl, tučňák, želva, ovce či sova. Jednoduchým výpočtem zjistíTe, že každé ze zvířátek se na kartách objeví celkem šestkrát.

A jak začít hrát? Každý z hráčů (krát mohou minimálně dva hráči a maximum je zřejmě neomezené) si před sebe položí sadu karet tak, aby všichni bez problémů na ni viděli a poznali, jaké zvířátko je zrovna na procházce. Do středu karet pak položíme obrázkem nahoru jednu náhodnou kartu. Všichni současně se pak snaží porovnat svoje karty s obrázky na horní kartě společného balíčku. Jakmile najdou zvířátko, kterým se některá z jejich karet shoduje, stačí vykřiknout jeho jméno. Správná odpověď dává možnost kartu v hřáčově vlastnictví otočit obrázky dolů a tím ji označit jako za splněnou.

Hledání ale pokračuje dál…a to tak dlouho, dokud se některý z hráčů nezbaví i té poslední karty. Ten se pak stává vítězem. Tato varianty hry se jmenuje Skrývačka a hrát ji mohou děti od 4 let. A uvidíte sami, jak se i takto malé děti v mechanismech hry velmi rychle zorientují. Pravidla hry ale pamatují i na rodiče, neboť starší hráči dostávají obecně více karet, kterých se mohou zbavit a tím je hra vyvážená i v případně nerovných schopností dětí. V pravidlech pak najdete i další typy her, například hru Pět prstů či Pekelnou věž.

 

 

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články