PŘÍBĚHY Z KOSTEK: VYKOUZLETE NOVÉ PŘÍBĚHY

Autor: Machalová Alena
Štítky:

Říká se, že v jednoduchosti je krása a to je rozhodně pravda. Někdy totiž výrobci společenských her vymýšlejí důmyslné herní plány, taktické strategie, modelované herní figurky a potom přijde na trh hra o devíti kostkách a je vymalováno. Tím samozřejmě nechci složitější hry zpochybňovat, i ony totiž mají své kouzlo, ale hra Příběhy z kostek od firmy Mindok si své fanoušky našla velmi rychle.

Co najdete uvnitř?

Jedná se vlastně o malou krabičku z tvrdého pevného kartonu se zavíráním na magnet, v níž je umístěno devět bílých herních kostek, které znáte běžně z deskových her. Tyto kostky na sobě ale nemají puntíky, ale jednoduché obrázky.

Jak se hraje?

Smyslem hry je hodit kostkami a začít vyprávět příběh podle obrázků, které na nich padly, a postupně je všechny do příběhu zakomponovat. Pravidla si můžete jakkoliv upravovat podle sebe, příběh můžete povídat na základě všech hozených kostek nebo jen z některých, klidně jen jen jedné jediné, případně se ve vypravování můžete střídat, v této hře se rozhodně fantazii meze nekladou. Pokud vložíte trochu úsilí do brouzdání po internetu, dá se najít spousta krásných nápadů, jak s kostkami pracovat – což samozřejmě ocení i paní učitelky (nejen) českého jazyka.

Ke hře Příběhy z kostek vyšla spousta dalších doplňujících variant, které kostky rozšiřují o nové obrázky, některé stylizované do známých pohádek, jiné zase třeba do světa tajemna. Vymyslet tak můžete vždy jiný a neotřelý příběh.

Verdikt

Při hře Příběhy z kostek děti rozvíjejí svou fantazii a naučí se, že každý příběh musí mít vždy začátek a konec, což se jim bude velice hodit při psaní slohových prací ve školních lavicích.

VĚK : 6+

VÝROBCE : MINDOK

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články