ACTIVITY DĚTI: ACTIVITY PRO NEJMENŠÍ

Autor: Machalová Alena
Štítky:

Pokud se jako dospělí umíte skvěle pobavit při hře Activity Original, určitě pořiďte svým nejmenším jednu z verzí pro děti – a to Activity děti od společnosti Piatnik. Tato verze je jednodušší a je uzpůsobena věkové skupině, jíž je určena, ovšem o zábavu ani při ní nebudete ochuzeni.

Co najdete uvnitř?

V krabici se nachází 6 dílů hracího pole se vzorem cesty pralesem se sloními stopami v barvě modré, červené a žluté. Dále zde je 165 hracích karet (také ve třech barvách – modré, červené a žluté), dvě dřevěné figurky slonů v růžové a zelené barvě a pravidla hry.

Jak se hraje?

Před začátkem hry je nejprve potřeba sestavit herní plán. Výhodou tohoto skládacího herního plánu je to, že jeho délkou můžete předem určit délku samotné hry. Pokud využijete všech šest dílů, budete hrát delší dobu, než když postavíte kratší cestu z méně dílů.

Hra probíhá tak, že si hráč vybere jednu kartu ze tří hromádek rozdělených podle barev. Kartu otočí tak, aby nikdo z protihráčů neviděl, co je na ní vyobrazeno, a následně použije jednu za tří možností, jak dané slovo na kartě znázorní. Slovo můžete ostatním vylíčit buď popisem, pantomimou nebo kresbou. Slova na kartách jsou uzpůsobena věku hráčů a není ani potřeba umět číst. Pokud protihráč uhádne slovo, posune se slon po hracím plánu na stopu v barvě uhodnuté karty.

Verdikt

Minimální počet hráčů jsou tři osoby, ale výborně se zabaví i větší skupina dětí. Obrázky na kartách pomáhají i méně zdatným malířům a děti si při této hře nejen výborně posílí bránici, ale naučí se i lépe vyjadřovat, kreslit a komunikovat.

VĚK : 3+

VÝROBCE : Piatnik

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články