KRABČÁCI: KDYBY CELÝ SVĚT BYL Z KRABIČEK…

Autor: Machalová Alena
Štítky:

karetní hrou Krabčáci se ocitnete ve světě, kde je všechno z krabiček. Ptáčci, i když připomínají ty, co běžně znáte, mají značně hranaté tvary, kolem ptáčků létají hranaté vážky a mouchy a svět je tady trochu bláznivý. A to všechno znamená, že hra Krabčáci je originální a zaujme již svým obalem.

Co najdete uvnitř?

Uvnitř krabičky potom najdete 110 kartiček s 8 druhy ptáčků. A jelikož se tito ptáčci rozletěli do všech stran, je potřeba z nich vytvořit zpět hejna.

Jak se hraje?

Hra začíná promícháním balíčků a rozdáním osmi karet jednotlivým hráčům, každý navíc ještě dostane jednoho ptáčka, který bude tvořit základ jeho hejna. Doprostřed stolu se rozdělí do čtyř řad po třech kartách ptáčků (žádný z ptáčků se v řadě nesmí opakovat) a hra může začít.

Vaším úkolem je sestavit buď malé, nebo velké hejno jednoho druhu (počet ptáčků, kteří tvoří toto hejno, je zadaný číslem v pravém horním rohu na každé kartě. Za každé malé hejno získáváte jednoho ptáčka do své sbírky, za každé velké hejno získáte ptáčky dva. Cílem hry je mít buď sedm karet různých druhů ptáčků, nebo tři karty od dvou druhů. V průběhu hry se střídáte se spoluhráči v tazích a vykládáte karty na dráty uprostřed stolu nebo je odsud (případně z dobíracího balíčku) zase berete.

Verdikt

I přesto, že se hra zdá být na první pohled velmi jednoduchá, v jejím průběhu zjistíte, že váš mozek při jednotlivých tazích pracuje na plné obrátky.

VĚK : 8+

VÝROBCE : MINDOK

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články