JAK SI S DĚTMI UŽÍT ČAS U VODY

Autor: Martina Bartl

Čas dovolených se blíží a pokud vyrážíte autem, autobusem či letecky k moři či kamkoli jinam k vodě, pak tu pro vás máme několik osvědčených aktivit, které se budou dětem určitě líbit.

Některé z nich bude nutné pro děti předem připravit, jiné jsou bez přípravy. Pak už jen zbývá si to s dětmi pořádně užít! A ať už vyrážíte kamkoli, mějte hezké léto!

Tipy jak si s dětmi užít čas u vody:

Vezměte z domova vodovky, temperky, štětce, nůžky, lepidlo. V papírnictví pak pořiďte papírové talířky různého tvaru..zabere to málo místa a dětem tím můžete zkrátit čas, který tráví na dece. Z talířků lze vystřihnout libovolné obrazce, panáčky..namalovat dle fantazie. My jsme jednou vzali k moři i trochu sádry a odlili si různé figurky..na prudkém slunku schne sádra vcelku rychle a děti se zabaví na dobrou hodinku.

Vemte z domova křídy a hrajte šipkovanou – dejte dětem papír s předkreslenou maketou skládačky a na promenádu či chodník podél moře nakreslete křídou šipky. Ob každou třetí šipku schovejte papírek s úkolem, který musí děti plnit. Po splnění každého úkolu dejte dětem jeden kus skládačky, který si dle předlohy nalepí na papír..Po splnění všech úkolů mají skládačku hotovou a odměnou jim může být třeba „poukázka na dobrou zmrzlinu“.

Hrajte spadla lžička do kafíčka: nepřekonatelná klasika hlavně u malých, jak si potopit hlavu.

Hledání pokladů: tady je dobré mít něco těžkého co se potopí a neplave. Zakoupit můžete u nás doma speciální balonky, ale lze i improvizovat například s velkými kameny, mušlemi, ponožkou naplněnou pískem (ponožka se hodí do moře – už moc ne ale do bazénu). Pár těžších věcí rozmístíme po dně a děti se je snaží posbírat. Časem se snažíme propracovat k tomu, aby potopily hlavu.

A když vám u vody sprchne, můžete chytat kapky deště – a nejlepší je to na jazyk. Obměna může být nachytat je do kyblíku a pak změřit kdo jich má víc a pocákat jimi spícího tátu.

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články