HRA CINK! CINKNĚTE SI O KARTU

Autor: Redakce
Štítky:

Tak jako v mnoha domácnostech nesmí pod vánočním stromečkem chybět knížka, určitě se už najdou herní rodiny, do nichž Ježíšek nosí s železnou pravidelností i deskové hry. Jelikož jsme jednou z nich, tak jsme letos našli pod stromečkem hru Cink! od společnosti Piatnik. Je totiž rychlá, svižná, procvičíte si u ní nejen počítání, ale také postřeh. Právě proto se tato hra řadí mezi tzv. „postřehovky“.

Pravidla jsou jednoduchá

Nastudovat jednoduchá pravidla je opravdu hračka a zabere to jen chvilinku a tak si velmi rychle můžete zahrát první partii. Součástí modré krabičky se symbolem ovoce, je balíček karet a zvoneček, který známe především z recepcí hotelů. Na kartách jsou čtyři druhy ovoce – jahody, banány, citrony a švestky, vždy v různém počtu od jednoho kousku po šest kusů.

O co ve hře jde?

Hra spočívá v tom, že karty se lícem dolů rozdají mezi hráče tak, aby měli všichni stejný počet. Doprostřed hracího stolu se položí zvoneček a hráči začnou postupně odkrývat vrchní kartu ze své hromádky. Jakmile se objeví na hracím stole celkem pět kusů stejného ovoce, musí hráči co nejrychleji zazvonit na zvoneček. Pokud se tak stane, vítězný hráč vyhraje všechny odkryté karty a hra pokračuje dál až do doby, když jeden z hráčů vyhraje odkládací hromádky. Pravidla jsou opravdu jednoduchá a tak si je klidně můžete sami upravovat podle nálady a chuti, hra potom bude zajímavější.

Tuto hru určitě přivítají nejen rodiny s předškoláky a prvňáčky, kteří si hravou formou procvičí počítání a při hře vlastně ani nebudou vědět, že si opakují látku ze školních lavic. Šikovné maminky potom mohou klidně vyrobit kartičky s čísly a různě měnit výsledek, který je potřeba najít (a můžete nejen sčítat čísla, ale klidně i odčítat). Bude to další bonus k učivu, jehož procvičování bude děti bavit.

VÝROBCE : AMIGO

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články