CHOVEJ ZVÍŘÁTKA A BUĎ SUPERFARMÁŘ

Autor: Machalová Alena

Představ si, že máš svoje vlastní hospodářství a chováš zvířátka… Hodně zvířátek. Máš například pět králíků, a protože to už je opravdu hodně, vyměníš je za jednu ovečku. Jenže než se stačíš vzpamatovat, tak máš už čtyři ovečky, a tak je vyměníš za jedno prasátko. Být farmář je prostě prima, můžeš mít spoustu zvířátek, další stále přibývají a z tebe je najednou superfarmář.

Superfarmář je hra, která vznikla v Polsku a své fanoušky si našla snad po celém světě. U nás se prodává několik jejích verzí. Obsahem balení Superfarmáře jsou:

  • čtyři hrací desky
  • dvě dvanáctihranné hrací kostky
  • šest figurek psů
  • sto dvacet kartiček se zvířátky

 

Cílem hry je samozřejmě chovat zvířátka, měnit je tak, abys měl jako první alespoň jednoho koníka, krávu, prasátko, ovečku a králíka.

Kartičku se zvířátkem dostaneš vždy, když hodíš kostkami a na obou se objeví stejné zvíře. Jak to už v životě bývá, nic není jen tak, a proto se na kostkách skrývá i záludná liška a zlý vlk. Jestliže hodíš lišku, přijdeš o všechny svoje králíky. Padne-li ti vlk, přijdeš o všechna zvířátka kromě koně. Jediná možnost, jak své stádo ochránit, je pořídit si psy.

Superfarmář je hra jednoduchá na pochopení, nemusíte strávit hodiny pročítáním pravidel. Navíc i ty nejmenší děti získávají znalosti o matematických pojmech, číslech, logice a procvičí si i přemýšlení. Jako bonus navíc vás nejen na balení, ale při hře samotné čekají krásně bláznivé a roztomilé obrázky zvířátek.

Ohodnoťte článek : 1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články