ŽRÁT A ÚPLNĚ SEŽRAT. TO JSOU GOBLÍCI JEDLÍCI

Autor: Helena Vacková
Štítky:

Společenská hra s názvem Goblíci jedlíci procvičí paměť a logické myšlení vašich dětí. Goblíci se snaží o jediné: sežrat všechny, kteří jim stojí v cestě, a co nejrychleji se svými třemi parťáky stejné barvy vytvořit souvislou řadu.

Na první pohled snadno vypadající desková hra pro dva hráče ve skutečnosti zas tak jednoduchá není. Když ji rozbalíte, jistě si i vy řeknete: piškvorky pro malé, jen v jiném balení. Ano, princip je stejný, avšak goblíci jsou trochu rafinovanější.

Sežer, co můžeš

Jak hra funguje? Pravidla jsou jednoduchá. Ze čtyř tyčinek překřížením postavíte herní plán o velikosti tři krát tři pole. Pak si střihnete o barvu goblíků, ve hře je oranžová a modrá, a figurky si rozeberete – každý jich má šest, dva malé, dva střední a dva velké. A jde se do akce. Cílem je sestavit trojici svých figurek v jedné řadě, sloupci nebo diagonále.

A teď se ukáže, jak silní jste hráči. Zatímco u piškvorek si pole zaberete napořád a už vás z něj protivník nevystrnadí, goblíci můžou svého soupeře klidně sežrat. A pokud to bude potřeba, mohou si pochutnat i na figurce ze „své stáje“.

Zjednodušeně řešeno – větší požírá menší. Hlava nehlava. Pojídání však musí mít svůj význam.

Je potřeba být stále ve střehu

„Polykání“ jednotlivých figurek je pro malé hráče opravdovým lákadlem. Jenže ve hře nejde jen o nějaké posouvání hezky vypadajících dřevěných figurek s čírem na hlavě na pole, která jsou ještě volná.

U partie se musí přemýšlet a je na místě být pořád ve střehu, neztratit pozornost. Je totiž mimo jiné potřeba si pamatovat, jaký goblík se skrývá pod tím větším. Je to oranžový nebo modrý? A je tam vůbec nějaký?

Zvládne hru pětileté dítě?

Goblíci jedlíci jsou hra, která trénuje paměť, pozornost, myšlení, rychlý úsudek. Výrobce ji doporučuje dětem od pěti let. A její obtížnost je označena jako snadná.

Umí si ale vaše dítě dopředu v hlavě srovnat, jaký bude jeho další tah? Políčka totiž nemusí být obsazená napořád a také není třeba pokaždé nasazovat do hry nového goblíka ze zásoby. A už vůbec není nutné do boje vytáhnout hned své největší figurky. Partii prostě vyhraje ten, kdo u hry přemýšlí a snaží se odhalit taktiku protihráče. Zvládne to vaše pětileté dítě? 

Podle mě Goblíci jedlíci uspokojí spíš bystré děti, kterým to pálí. Ty hře propadnou a budou nadšené. Ostatní přestane za chvíli bavit – komu by se taky chtělo pořád prohrávat.

Goblíci jedlíci

  • Věk: 5+
  • Počet hráčů: 2
  • Hra obsahuje: 12 figurek goblíků, 4 hranoly k rozestavení herního pole, česká a slovenská pravidla hry
1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články