ZAHRAJTE SI S DĚTMI PŘÍŠERKY ZE SKŘÍNĚ

Autor: Martina Bartl

Večer vypadá svět úplně jinak. Na zdech se objevují tajemné stíny, pod postelí číhají strašidla a příšerky… Nemůžete usnout? Bojíte se příšerek? Začněte hrát a zažeňte je zpět do jejich skříně se hrou Příšerky ze skříně!

Jak se stíny prodlužují,

do koutů se vkrádá tma,

už ze skříně vykukují,

příšerky a strašidla!

Jak je napsáno přímo v pravidlech hry samotné, hra je vhodná především před spaním a opravdu to tak je. Děti jsou trošku postrašeny, potrénují si paměť a příjemně se odreagují. Příšerky ze skříně jsou především kooperativní hra ve které se děti naučí spolupráce. To znamená, že hráči namísto toho, aby spolu soupeřili, musí spojit své síly, aby dokázali příšerky porazit. Všichni hráči pak buď společně vyhrají, nebo prohrají.

Hra je skvěle vhodná pro jakýkoliv počet hráčů. Odvážné děti ji mohou hrát před spaním samy, ale třeba i s pěti dalšími kamarády. Díky různým obtížnostem je pak vhodná už od tří let, ale pobaví i školáky a dospělé a to především ve své nejnáročnější variantě. Příšerky skvěle trénují paměť a komunikaci, protože hráči se snaží o společné vítězství.

Nám (a pochopitelně i dětem) se velice líbí celkové pojetí a zpracování hry. Krabice je provedena výtečně a ilustrace jsou opravdu podařené. Navíc samotný mechanismus funguje šikovně tak, že příšerky vlastně hráče obkličují v jeho posteli a pokoji. Díky tomu hra má pro děti velmi dobrou atmosféru.

Hra také získala nominaci na HRU ROKU 2014 v kategorii dětských her. Pravidla nabízejí tři herní varianty.

Balení hry celkově není vůbec podceněné. Ihned jak se seznámíme se všemi barevnými obludkami na

My jsme tuto hru v Hraj si s námi vyzkoušeli a doporučujeme už jen z toho důvodu, že vidět své dítě, jak si hrdě nese k pokladně svou první deskovou hru, pro nás byl vcelku zážitek. A pokud vaše dítě zvládlo pravidla pexesa a je schopné si prohlídnout knihu s normálními (papírovými) listy, aniž by kniha skončila roztrhaná, pak pořízení příšerek může být šťastným počinem, bez ohledu na věk dítěte.

 

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články