ZAHRAJTE SI S DĚTMI PEXESO

Autor: Martina Bartl
Štítky:

Prázdniny jsou ve své půlce a předpověď počasí láká k vodě či na výlety, pokud tedy zrovna nejste na dovolené. My jsme si pro vás dnes připravili malý test klasické hry, kterou zná snad každé dítko a dospělí. Je to pexeso. Na trhu je nepřeberné množství pexes a vybrat si není jen tak jednoduché. Hrát si s kartičkami mohou děti již od 3 let věku a vybírat můžete z pexes dřevěných či klasických. Hra jako taková pak pomáhá naučit děti soustředění, trpělivosti a také umění prohrávat a soutěžit. My jsme zvolili kombinaci a zde je naše hodnocení.

PEXESO DINO CARS

Toto pexeso je určeno pro děti od 4 let věku. Je ale hodně těžké na zapamatování. Některá autíčka vypadají obdobně a špatně se pamatuje jejich umístění. Se zapamatováním jsme měli občas problém i my, dospělí. Kartičky samotné jsou ze silného papíru a vydrží i neopatrné zacházení dětí. Hru doporučujeme spíše dětem starším předškolního či školního věku. Ocení jej také spíše kluci než-li holčičky.

PEXESO KRTEČEK DŘEVĚNÉ DETOA

Toto pexeso s postavičkami Krtečka a jeho kamarádů je určeno pro děti od 3 let a s tím se i ztotožňujeme. Naše malé děti ho zvládli bez problémů. Postavičky Krtečka jsou dobře zapamatovalné a pexeso je díky tomu dobře hratelné i pro menší děti. Dřevěné kartičky umožňují dětem z nasbíraných kartiček stavět například „stan“ pro Krtečka či dělat různé věci dle fantazie. Kartiček je celkem 40 ks.

MINI PEXECO PAT A MAT

Toto pexeso je oproti předešlým dvou hodně malé a jedná se o tzv. cestovní verzi, která se vám dobře vejde do kabelky či batůžku. Zajímavostí je tvar kartiček – nejsou čtvercové, jako klasické pexeco, ale kulaté. Hra je určena pro děti od 3 let. My však doporučujeme hrát jej spíše s dětmi o rok staršími. I přesto, že obrázky jsou na pohled hezké, z našeho pohledu jsou pro tříleté dítě těžko zapamatovatelné.

 

PEXESO ZVÍŘÁTKA DETOA

Opět dřevěné pexeso pro děti od 3 let s veselými postavičkami známých zvířátek. Kombinace dřeva a vcelku dobře nakreslených velkých obrázků dává i menším dětem šanci na zapamatování. Kartiček není 40 ks jako u klasického pexesa, ale 24. To výrazně zjednodušuje hru. Za nás doporučujeme a souhlasíme i se zařazením do věkové kategorie.

 

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články