VYPRAVTE SE S MALÝMI ČARODĚJI NA TAJNOU VÝPRAVU

Autor: Helena Vacková
Štítky:

Deskovou hru pro děti nazvanou Tajná výprava čarodějů, která patří mezi letošní novinky, jsme s kamarádkou vyzkoušely na letošním Deskohraní. A neblížit se zavírací doba, asi bychom ji s dcerami hrály ještě další hodinu.

Bludovít vám funí na záda!

O co v „tajné výpravě“ jde? Všichni hráči (může jich být až šest) jsou vlastně studenti akademie kouzel, kteří utečou do hlubokého lesa na půlnoční kouzelnický trh. Jenže je honí přísný duch Bludovít, před kterým se malí čarodějové snaží schovat. V lese je však tma a to studentíkům návrat komplikuje.

Co dělat, abyste z tajné výpravy neměli průšvih? Jak setřást Bludovíta, který vám doslova funí na záda? Je potřeba dát hlavy dohromady a důvtipem, bystrostí a možná i pomocí malých kouzel ducha setřást. A co nejrychleji se společně dostat zpět a vystoupat po schodech až za dveře akademie kouzel.

Hrajete však o čas, Bludovít totiž není žádné „béčko“ a postupuje stále dopředu. Proto je potřeba o pomoc prostřednictvím kostek požádat přátelské bludíky, ukryté v korunách stromů, kteří umí dokonce i kouzlit!

Tak co, utečete společně Bludovítovi, nebo se necháte chytit? Ovšem pozor. Musíte držet za jeden provaz, protože jakmile přísný duch chytí jen jednoho z vás, prohráváte všichni. Stejné je to i s výhrou. Na Bludovíta vyzrajete jen v případě, že kliku akademie za sebou zavře i ten poslední malý čaroděj. Prostě společně hrajete, společně vyhráváte i společně prohráváte!

Posiluje paměť, učí taktice a týmové práci

S kamarádkou máme společenské hry rády. Některé dětské nás však, přiznávám, příliš nebaví. Tajná výprava čarodějů však k těm „nudným“ rozhodně nepatří. Během chvilky vás pohltí tak, že zapomenete na čas. A to samé i děti – tedy alespoň ty naše. Dcery byly nadšené, a když se nám podařilo nad Bludovítem zvítězit, jásání nebralo konce.

Další plus této hry je, že si při ní děti trénují paměť. Je potřeba si dobře zapamatovat, kde jsou schovaní přátelští bludíci. Každý bod se totiž počítá.

Důležitá je i taktika. Díky ní totiž můžete kamaráda, kterému „teče do bot“, před Bludovítem zachránit.

A v neposlední řadě Tajná výprava čarodějů učí malé hráče týmové práci. Zde totiž nehrajete sami za sebe, ale všichni společně.Za mě tahle hra na pomyslné bodové stupnici dostává pět bodů z pěti. A rozhodně nebude chybět mezi vánočními dárky.

Tajná výprava čarodějů

věk: 6+ (bez problémů ale zvládá i moje pětiletá dcera)

počet hráčů: 2–6

Hra obsahuje:

  • hrací desku, 6 mladých kouzelníků, přísného ducha Bludovíta, 3 kostky, strašibudíka, 18 žetonů stromů, 3 kouzelné lektvary, 3 očarování kostek, pravidla hry
1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články