VYDEJTE SE S DĚTMI NA VÝLET. PO SVÝCH NEBO NA KOLE!

Autor: Redakce

Polovina prázdnin je za námi, a pokud zrovna netrávíte začátek srpna někde v zahraničí u moře, pak tu pro vás máme dva víkendové tipy, jak si příjemně užít první srpnový víkend s dětmi anebo bez dětí. To už necháme na vás.

Prvním ze zajímavých tipů je dálkový pochod s názvem Léto v Železných horách. Akci pořádá Klub českých turistůa vydat se na trasu můžete už tuto sobotu 3.srpna. Start pěších tras je z obce Sobíňov, kde se přes Veselý Kopec dostanete až k hradu Krucemburk a Doubravník. Nejkratší rodinná trasa měří 7 km a vede po Sobíňovské naučné stezce. A pokud zrovna neholdujete pěší turistice, pak stačí jen nasadit cyklistickou přilbu a vydat se na některou z cyklotras, které jsou dlouhé 20, 40 nebo 80 km. Cyklostezky vás zavedou do oblasti Hlinska, Polničky anebo Ždírce nad Doubravou. Startem i cílem je Hostinec „U Štefana“ v Sobíňově. Na startu obdržíte mapku se všemi vyznačenými pěšími i cyklotrasami. V cíli vás pak čeká letní parket s koncertem trampských písní. A zdržíte-li se déle, můžete si užít i příjemnou večerní zábavu.

Pokud ale přemýšlíte, kam vyrazit na víkend poblíž Prahy, pak i pro vás tu máme jeden zajímavý tip. Tuto sobotu pořádá, již zmíněný, Klub českých turistů, vandr s názvem Kudy chodili trempové aneb sejdeme se v Pikovicích. Čeká vás zde příjemná procházka Posázavskou stezkou s mnoha krásnými vyhlídkami na údolí řeky Sázavy. Na startu dostanete popis vybrané trasy a projdete si ji svým vlastním tempem, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi. V cíli čeká na každého správného vandrovníka drobná odměna a ani zde nebude chybět hudební vystoupení v podání pravé trampské kapely. Sraz je od 6 do 14 hodin na železniční zastávce legendárního Posázavského Pacifiku v Petrově u Prahy. A pokud se cestou neztratíte, dojde i do toho samého místa v cíli. Tam na vás pak bude čekat diplom, razítko a dřevěná placka pochodu.

A protože trasa obou pochodů nebude zrovna krátká, nezapomeňte sobě a dětem do baťůžku zabalit nějakou tu chutnou svačinu. Za nás můžeme doporučit vyzkoušené sušenky Emco, které ocení nejen vaše děti, ale vy sami. Sušenky mají vysoký podíl ovesných vloček, které jsou přirozený zdrojem vlákniny. Volit můžete z několika příchutí – od oříškové, čokoládové, kokosové, borůvkové až po jablečnou.

Více informací o pochodech se dozvíte na webových stránkách Klubu českých turistů.

Zajímavé tipy na víkendové výlety vám také každý pátek přináší Frekvence 1.

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články