UMÍ PRASE LÉTAT? NAUČNÁ HRA, KTERÁ VÁS ZAVEDE DO SVĚTA ZVÍŘAT

Autor: Machalová Alena
Štítky:

Umí prase létat? Myslím, že už samotný název hry napovídá, že dnes to bude převážně o zvířátkách a jejich vlastnostech. Umí prase létat? je totiž rychlá a jednoduchá hra pro děti, díky níž si osvojí vlastnosti zvířat a mohou se o nich dozvědět i spoustu zajímavých věcí.

Co je uvnitř?

Pojďme se ale nejprve podívat na to, co se nachází v balení cestovní verze této hry. Na tak malou krabičku je toho uvnitř opravdu spousta. Najdete zde 38 karet se zvířátky, 17 karet vlastností, 16 herních žetonů (čtyři žetony červené, zelené, modré a žluté barvy), 55 bláznivých žetonů s létajícím prasátkem a knížka s návodem. Také je potřeba dodat, že podle společnosti Albi, která tuto hru vydává, je určena pro 2–4 hráče od pěti let. Herní doba se pohybuje okolo 15 minut.

Jak se hraje?

Nejprve je potřeba rozložit vlastnosti zvířat doprostřed stolu tak, aby všichni hráči na vlastnosti pohodlně dosáhli. Potom každý z hráčů obdrží žetony jedné barvy. Hra samotná začíná vylosováním karty se zvířetem. Karta se položí na stůl a hráči se snaží na vlastnosti, které vylosované zvíře má, položit co nejrychleji svůj žeton. Na každé kartě s vlastností smí být jen jeden žeton. Pokud se tedy střetnou nad jednou kartou dva hráči, vyhrává ten, který na kartu položí svůj žeton dřív. Jestliže hráči uznají, že rozdělili všechny žetony, které chtěli, kolo se ukončí. Nejstarší hráč potom pomocí knížky s nápovědou vyhlásí správné vlastnosti, které měly být odhaleny. Za každý správně položený žeton potom přidělí hráči jednu kartičku s létajícím prasátkem. Po pěti kolech se hra vyhodnotí a vítězí hráč s největším počtem karet s prasátky.

Otočí-li se na začátku kola například karta s obrázkem pštrosa, musí hráči odhalit tyto vlastnosti – žije ve skupině, klade vejce, má zobák, má ocas.

Verdikt

Tato hra je rychlá, dynamická a baví i malé děti. Správné vlastnosti se dají poměrně jednoduše odhalit pomocí obrázku se zvířátkem, a pokud některé odhalíte až podle nápovědy v knížce, dozvíte se o zvířatech alespoň něco nového. Po několika kolech i ten nejmenší hráč už bude s jistotou vědět, že prase létat prostě nemůže.

VĚK : 5+

VÝROBCE : Albi

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články