TIP NA VÍKEND: KRAJEM NEZBEDNÉHO BAKALÁŘE

Autor: Redakce

Předposlední srpnový víkend je tu a my bychom vás rádi pozvali do Křivoklátských lesů na Rakovnicko. Právě z Rakovníka totiž startuje již 39. ročník pochodu Krajem nezbedného bakaláře. Při hledání vhodného názvu pro tento pochod se organizátoři nechali inspirovat dílem Zikmunda Wintera Nezbedný bakalář a pivem Bakalář, které vyráběl jeden z nejstarších českých pivovarů – pivovar v Rakovníku.

Vybrat si můžete jak z kratších, tak i delších tratí. Na delší trasy 40 a 50 km si musíte přivstat a vyrazit od rakovnické sokolovny v půl osmé ráno, na trasy dlouhé 10 – 31 km můžete vyrazit do desíti hodin. Pokud se vydáte na túru s dětmi, můžete využít i tzv. pendlbus, který bude vypraven z Rakovníka do Pavlíkova. Zde lze navštívit rozhlednu na Senecké hoře nebo místní muzeum veteránů.  Děti jistě ocení také možnost návštěvy železničního muzea v Lužné u Rakovníka, kde je možnost shlédnout řadu parních lokomotiv, modelového kolejiště a dalších muzejních exponátů. Pendlbus od rakovnické sokolovny odjíždí v 7:30, 8:30 a v 10 hodin a jízdné je za symbolických deset korun. V cíli budou pro všechny výletníky připraveny odměny – diplom, razítka a tradiční suvenýr – obkladačka s motivem pochodu.

Na posilněnou během výletu Vám doporučujeme přibalit si do batůžku tyčinky Emco. Jsou plné ořechů, které obsahují velké množství zdraví prospěšných látek. Mandle, pistácie, arašídy a kešu vhodně doplňuje med, ovoce či hořká čokoláda. Ořechové tyčinky Emco jsou proto chutnou svačinou na všechny vaše cesty.

Více informací o pochodech se dozvíte na webových stránkách Klubu českých turistů.

Zajímavé tipy na víkendové výlety vám také každý pátek přináší Frekvence 1.

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články