STOLNÍ HRA ŽELVÍ ZÁVODY – BOJ O KŘUPAVÝ SALÁT MŮŽE ZAČÍT

Autor: Machalová Alena

Želvičky se zdají být velmi milá a mírumilovná zvířátka. Občas se trochu pohnou – ale žádný velký chvat to není. Všechno pěkně v klidu. Představte si ale několik želviček, které jen tak lelkují na louce a najednou na druhé straně uvidí záhon plný čerstvého křupavého salátu. V tu chvíli se tato mírumilovná stvoření změní na pravé bojovnice s cílem získat salát jen pro sebe. Kdo ale zvítězí a pochutná si na této dobrotě?

Jak asi mnozí pochopili, cílem hry Želví závody je dostat svou želvu jako první po kamenech (hracích polích) k záhonu se salátem. A jelikož je hra určená pro děti od 5 let, je samozřejmé, že pravidla nebudou příliš složitá.

Balení Želvích závodů obsahuje:

  • hrací desku
  • 5 dřevěných želv (každá v jiné barvě)
  • 52 hracích karet
  • pět karet s kartičkami želv (opět každá želva v jiné barvě).

 

Želví závody – jak se hrají?

Před začátkem hry rozložte herní plán, postavte všechny dřevěné želvy na start, zamíchejte hrací kartičky a uložte je na jedno místo. Pět kartiček s želvami také promíchejte a každý hráč si vybere jednu, na niž se podívá, ale nikomu ji neukáže. Tato karta vám přiřadí barvu želvy, která je vám pro toto kolo určená. Hráč kartu položí želvou směrem dolů před sebe a hra může začít.

Nejmladší hráč sejme z balíčku hracích karet horní kartu, otočí ji, aby ji všichni viděli a provede tah, který je na kartě zobrazen. Jestliže má na kartě symbol „+“ posune želvu zobrazené barvy o jedno políčko dopředu, jestliže je na kartě symbol „++“ posune želvu zobrazené barvy o dvě políčka dopředu. Je-li na kartě symbol „-“, posune želvu zobrazené barvy o jedno políčko dozadu, je-li tam symbol „–“ posune želvu o dvě políčka dozadu. Symbol šipky znamená, že hráč posune poslední želvu na hracím plánu o jedno políčko dopředu a dvě šipky posunují poslední želvu na hracím plánu o dvě políčka dopředu.

Při hře tedy nehážete hrací kostkou, ale jen provádíte to, co vám ukazují symboly a barvy hrací karty. Není-li na kartě vyobrazena želva určité barvy, ale duhová želva, můžete táhnout kteroukoliv želvou. Pokud se na herním plánu posunete na kámen, na němž už některá želva je, musíte jí vlézt na krunýř a nechat se poponášet společně s ní.

Hra končí v případě, že některá z želv dorazí k záhonu se salátem. Poté všichni odkryjí svou kartu s želvou a zjistí se výherce hry.

Želví závody jsou skvělou hrou pro začínající hráče, kteří už umí poznávat barvy a chtějí si je procvičit. Dá se zvolit i jednodušší varianta hry, kdy si dopředu určíte, kdo hraje s jakou barvou želvy, a postrkujete je podle symbolů až k cíli bez možnosti přenášení na krunýři. Hra je rychlá a dynamická a o to víc malé hráče baví.

VĚK : 5+

VÝROBCE : Corfix

KDE KOUPIT : www.corfix.cz

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články