SNÍH JE TADY – VYUŽIJTE HO K HRAVÝM AKTIVITÁM S DĚTMI

Autor: Lucie Drahošová

Bílá peřina už pokryla většinu zahrad, kopců i dětských hřišť, nebo vás čeká dovolená na horách? Pak to znamená jediné – přišel čas na pořádné sněhové radovánky. Využijte všudypřítomný sníh k hrám a aktivitám, které si nikdy jindy v roce neužijete.

Hledání ve sněhu

Pokud sněhová pokrývka dosáhla hloubky alespoň 30 centimetrů, je ideální čas na hledání ve sněhu. Nejprve si vytyčte prostor, ve kterém budete hledat – buď pomocí orientačních objektů (stromy, pouliční lampy, chodník), nebo jednoduše hranici plochy ohraničte vyšlapáním na sněhu. Z venku pak doprostřed plochy pokryté sněhem naházejte objekty k hledání – šišky, tenisové míčky nebo jiné předměty. Po odstartování mohou děti vběhnout do prostoru a začít hledat. Vyhrává ten, kdo najde více sbíraných objektů.

Koulování na terč

K zimě určitě patří i pořádná koulovačka. V rámci bezpečnosti ale můžete vyměnit střelbu mezi jednotlivci za střelbu na terč – ať už je to strom, prázdné plechovky na zábradlí nebo naopak prázdný hrnec, do kterého by měly koule spadnout. Při procházkách můžete terče vybírat průběžně a motivovat tak děti k postupu cestou vpřed a zároveň je průběžně rozptylovat zábavou.

Stavby ze sněhu

Sníh je skvělým stavebním materiálem, zejména pokud je mokřejší a lepkavější. Nenechte si ujít jedinečnou zimní možnost stavění – ať už půjde o sněhuláka, iglú či třeba nejvyšší sněhovou věž, o jejíž stavbu můžete děti nechat soutěžit v časovém limitu.

Sjezd všeho druhu

K zimě neodmyslitelně patří i lyžování, sáňkování, bobování a všeobecně sjezdy nejrůznějšího druhu. Chcete-li zimní sjezdy ozvláštnit a proměnit v dobrodružství, můžete vyzkoušet netradiční sjezdové prostředky. Věděli jste třeba, že se skvěle klouže z kopce dolů na plastovém pytli plném sena, nafukovacím kruhu nebo v neckách?

Stopy a otisky ve sněhu

Rychlá aktivita, která pobaví zejména na procházkách, je tvoření otisků a stop ve sněhu. Můžete tak porovnávat velikosti rukou, vzorky na botách nebo dokonce siluetu celého těla – v případě, že se vrhnete vzad do načechraného sněhu. Přidáte-li pohyby rukou a nohou sem a tam, vzniknou na sněhovém povrchu styloví andělíčci, při jejichž výrobě se i skvěle pobavíte.

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články