SMOBY KUCHYŇKA TEFAL STUDIO ELEKTRONICKÁ ČERVENÁ

Autor: Barbara Kotulánová

Většina malých dětí dříve či později doroste do věku, kdy by chtělo rodičům pomáhat při vaření. Z bezpečnostních důvodů se pak asi každý rodič rozhodne koupit potomkovi vlastní dětskou kuchyňku, u které mu nehrozí nebezpečí popálenin a jiných bolestivých zranění. I my jsme se odhodlali a po měsíčním vyhledávání, rozhodování a čtení recenzí, jsme naší téměř 3leté dceři pořídili vysněnou kuchyňku jako dárek k vánocům 2016.

Hledali jsme líbivou kuchyňku se zajímavým provedením a rozumnou cenou, aby si s ní mohl později hrát i náš roční syn. Tedy nic vyloženě růžového. Moc se mi líbily dřevěné kuchyňky, které však byly velmi drahé, i když předpokládám, že jsou stabilnější a z pohledu rozbití mají delší životnost než plastové. Dalším hlediskem byla i skladnost, v bytě 3+1 prostě není mnoho místa na rozměrné hračky.

Volba padla na plastovou Smoby kuchyňku Tefal Studio v červeno-bílo-černém provedení s elektronickými zvuky, kterou vám teď představím. Mne osobně zaujala rohová konstrukce doplněná digestoří, která je menší než kuchyňská linka, takže se dítko nebouchá do hlavy (což se někdy v těch našich kuchyních stává). Je vybavena kávovarem, sodastreamem, pečící troubou, lednicí, plotýnkou, dřezem, prostorem na odkládání a dvěma poličkami. Elektronický prvek je vlastně pouze v jedné plotýnce – zvuk bublající vody a smažení na pánvičce naše děti milují. Součástí balení je 27 kusů příslušenství – příbory, 2 skleničky, 2 šálky s podšálky, hrnec s pokličkou a těstovinami, sodastream láhev, pánvička, maso a ryba (vzhled z jedné strany syrové, z druhé upečené), kapsle do kávovaru (čokoláda, káva, mléko), 3 kusy kuchyňského náčiní, 2 krabičky (sušenky, těstoviny) a baterie. Na digestoř jsou 4 háčky, na které mohou děti zavěsit náčiní a pánvičku. Mechanické zvuky vydávají dva otočné knoflíky u plotýnky a knoflík u sodastreamu.

Sestavení bylo dle návodu poměrně jednoduché, i s polepením nám zabralo asi 30 minut. U poliček vedle lednice mi chybí zadní strana. Dost často se dceři stává, že jí doplňky padají dozadu. Ke kuchyňce je možné dokoupit mnoho doplňků Tefal mini, my jsme dceři koupili papiňák, rychlovarnou konvici, toustovač a tácek s koláčky

Rozměry kuchyňky jsou zcela ideální do bytu – celková výška 100cm, výška pracovní desky 51cm x šířka 48cm na obě strany.  Její hmotnost je pouhých 4,3kg, takže ji v klidu zdvihnu a odnesu do obývacího pokoje nebo kuchyně, při vytírání ji jen posouvám a prach otírám vlhkou utěrkou, takže vypadá stále moc pěkně. Navíc jsem byla ráda, že je vyrobená ve Francii a ne v Číně.

Dcera je nadšená, malý syn už se přidává k hraní a návštěvy se s ní také zabaví, výborný dárek, který doporučuji.

VĚK: Od 3 let

VÝROBCE: SMOBY

KDE KOUPIT: například zde

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články