ŠÍLENÝ PROFESOR: BLÁZNIVÁ HRA SE SLOVY

Autor: Machalová Alena
Štítky:

Když se nám dostala do ruky hra Šílený profesor, hned po prvním kole bylo jasné, že tento šedovlasý kníratý pán ve velkých červených brýlích bude pěkný filuta. Podobného vtipálka jen tak nenajdete a jeho zákeřnosti a legrácky baví celou rodinu.

Hru si zamilují především ti, kteří nesnášejí čtení dlouhých a podrobných návodů. Po spuštění vám totiž sám profesor vysvětlí pravidla. Podstata této slovní hry je velmi jednoduchá. Šílený profesor vám zadá téma, ke kterému musíte najít vhodné slovo. Tímto tématem mohou být např. černobílá zvířata, předměty, které létají, věci, které velmi smrdí atd.

Po vyslovení slova k tématu stisknete profesorovu hlavu, čímž předáváte pomyslnou štafetu dalšímu hráči. Ten řekne další slovo k tématu a pokračuje se dál. Čas na odpovědi se však zkracuje, slova se nesmějí opakovat a odpovědi musejí být správné. Pokud některé z pravidel porušíte, profesor vám řekne, jak pokračovat ve hře dál. Pokud někdo nenajde v časovém limitu správné slovo, Šílený profesor mu udělí jednu nulu (tyto nuly jsou součástí balení). Ale nebyl by to ten pravý Šílený profesor, kdyby si z vás v zápalu boje nedělal legraci, pravidla neobměňoval, neměnil směr hry i počet udělených nul. Díky tomuto si vlastně nikdy nejste jistí, jak rozehraná partie dopadne.

Hra je výborná na rozšíření slovní zásoby, je zábavná, a přestože je určená dětem od osmi let, určitě ji můžete hrát už s předškoláky nebo mladšími školáky, stejně tak jako s puberťáky, a přitom se všichni budou dobře bavit. Při větším počtu hráčů (pravidla uvádějí max. 10) je výborná i na procvičení paměti.

VÝROBCE : MAC TOYS

Ohodnoťte článek : 1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články