SCRABBLE TAK TROCHU JINAK

Autor: Martina Bartl

Scrabble Twist je inovovaná varianta legendární hry Scrabble. Výhodou této slovní hry je, že nepotřebujete hrací desku a ani hodně štěstí na písmena – v Scrabblu Twist se nepočítají body. Klíčem je zbavit se rychle všech písmen a vítězství máte na dosah.

V plastové krabičce, která je výborná pro jakoukoli cestu či výlet, najdete kulatá plastová písmena, která jsou vždy vykrojena tak, aby do sebe při vytváření slov dobře zapadala. Na písmenech nejsou žádné bodové hodnoty – ke hře Scrabble Twist je, jak jsme již psali, nepotřebujete.

Při samotné hře si hráči rozdělí písmena a nechají je lícem dolů na stole. Do zásoby si pak vylosují sedm písmen a z nich pak skládají jednotlivá slova. V tvorbě slov se střídají. Je úplně jedno v jakém směru slovo položíte. Scrabble Twist je totiž mnohem benevolentnější. Vaším úkolem je použít všechna písmena a mít tak prázdný stůl.

Aby hra nebyla přeci jen jednotvárná, do hry přicházejí i tzv. speciální žetony. Ty například blokují vašeho protihráče, takže můžete hrát dvakrát za sebou. Jiný žeton vás zase umožní, aby váš spoluhráč odevzdal svá tři písmena někomu jinému. Akční žetony tak mohou docela snadno zamíchat s vašimi plány.

Hra samotná je určena pro 2-4 hráče ideálně ve věku od 10 let. Hra samotná je rychlejší, akčnější oproti klasickému scrabblu a je v ní všechno povoleno. Více o hře samotné také v následujícím videu.

Ohodnoťte článek : 1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků
Loading...

Jeden komentář: “SCRABBLE TAK TROCHU JINAK”

  1. […] s dětmi rádi hrajete Scrabble, tak se vám Scrabble Twist může rozhodně hodit. Je to hra ve které je vše […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články