PLNÍME DĚTSKÉ SNY

Autor: Martina Bartl

Přírody v našich městech ubývá. Netýká se to ale jen ulic a náměstí, ale i dětských hřišť. Většina dnešních dospělých měla během svého dětství možnost vyřádit se v přírodě nebo alespoň v městském parku. Lezli po stromech, stavěli skrýše a vymýšleli nejrůznější divoké hry – zpravidla bez dozoru dospělých. ‚Kdyby tak naši věděli, co jsme tenkrát dělali…,‛ odtuší leckterý dospělý.

A právě tato spontánní hra našim dnešním dětem hodně chybí. A nenahradí ji ani žádný kroužek. Řešením jak z tohoto kruhu ven, je poskytnout dnešním dětem to, co mnozí dospělí ve svém dětství považovali za samozřejmé: prostor, který bude lákat ke spontánní hře, nabídne dětem, aby si po svém osahaly tento svět a získaly zkušenosti s jeho živly a ročními dobami. V prostředí domova formou dětského hřiště. A protože nákup dětského hřiště je věc, kterou obvykle absolvujeme jen jednou za život, je třeba k tomu přistoupit s určitou vážností a vybírat tak, aby hřiště opravdu splňovala vaše požadavky, vybízela děti ke hře a i vy jste z hřiště samotného měli dobrý pocit. Kvalitní hřiště je pak i zajímavým designovým prvkem, který na poměrně dlouhou dobu ovlivní vzhled vaší zahrady.

Hřiště z cedrového dřeva nejrůznějších výrobců ze zámoří tyto parametry splňují dokonale. Mají nepřekonatelný design, cedrové dřevo je mnohem méně náročné na údržbu, voní, hřiště jsou, nejčastěji, plně vybavena hracími prvky, jako jsou houpačky, skluzavky, tobogany, vlajky, hrací moduly, atd. v kvalitě, která významně převyšuje běžný evropský standard pro soukromý sektor.

Ale, co je nejdůležitější – děti je milují pro jejich velikost, komplexnost a vybavení.

Hřiště ze zámoří si obvykle nemůžete stavět, jako je tomu u modulárního systému evropských výrobců. Hřiště je obvykle dováženo v jedné specifikaci, která ovšem zahrnuje všechno běžné vybavení.

Víte, jak takové hřiště z cedrového dřeva vypadá? Vybrali jsme Vám několik příkladů.

Pokud se o hřištích z cedrového dřeva chcete dozvědět více, navštivte web www.hriste-piccolino.cz, nebo se prostě přijeďte se i s dětmi podívat na showroom Hřiště Piccolino v Praze na Kutnohorské ulici, kde je vystaveno celkem 30 produktů z Evropy i z celého světa.

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články