NAJDĚTE S DĚTMI ZTRACENÉ DĚDICTVÍ

Autor: Martina Bartl

Desková hra, která zabaví především starší děti a rodiče se jmenuje Ztracené dědictví a vybrat si můžete hned ze dvou variant – Létající zahrada anebo Hvězdný koráb.

Velkou výhodou této karetní hry je to, že vám postačí pouhých 16 karet. Hra je sama o sobě jednoduchá a určitě při ní zapojíte své dedukční schopnosti. Krom toho je nutné ve hře i blafovat a mít tak trochu toho štěstí.

Pravidla hry Ztracené dědictví jsou jednoduchá a pochopitelná. Pokud jste na tahu, vezmete si kartu z balíčku a jednu ze dvou karet v ruce zahrajete a provedete její efekt. Vaším cílem je vyřadit všechny hrající soupeře. Jestli se balíček karet dobere a ve hře je stále hodně hráčů, dojde k tzv. fázi vyšetřování, kdy je nutné přijít (odhalit) na to, kdo má kartu „Ztracené dědictví“. Vyhrává pak ten, kdo majitele karty odhalí. Pokud karta kartu nikdo neobjeví, prohrávají všichni.

Ztracené dědictví je malá hra, kterou nebudete hrát dlouho. Zato si ji ale můžete vzít kamkoli na cesty a kdykoli si zahrát jednu dvě partie. Pravidla jsou jednoduchá a všichni se s nimi seznámí během chvíle. Hrát tak s vámi mohou i nezkušení hráči. Hra jako taková je určena pro 2 – 4 hráče.

A pokud spojíte obě varianty, Hvězdný koráb a Létající zahradu, můžete počet hráčů rozšířit až na šest.

A nakonec pro vás máme malý příběh, který by vás mohl na hru samotnou nalákat.

Ztraceny a rozváty do všech konců světa jsou části podivného cizího komplexu z hlubin vesmíru – každý jednotlivý kus trosek se časem dostal do legend pod názvem Ztracené dědictví. Pověsti praví, že kdesi ve vrcholcích východních hor se skrývá létající ráj, zahrada nadpozemských potěšení, kterou údajně hlídá nelidský, nelítostný Strážce. V některých zkazkách lze nalézt zmínky, že Zahrada oplývá nevyčerpatelnými zdroji křišťálově čisté vody a nebeské many. Traduje se, že původní zahradník tohoto létajícího ráje svoje místo opustil – přemožen zlými silami dávno odešel neznámo kam, možná hledat další části Ztraceného dědictví. Létající zahrada však stále přitahuje dobrodruhy, vyvrhele lačnící po moci i vyznavače všemožných kultů, neboť její lákadla se nedají s ničím srovnat. Dosáhnout Zahrady je úkol nesmírně obtížný. Hledači musejí nejen pracně a dlouho pátrat ve starých letopisech, absolvovat namáhavou a dalekou cestu nepřístupným vysokohorským terénem plnou překážek, ale nakonec musejí podstoupit zkoušku nejtěžší – postavit se tváří v tvář Strážci a jeho hrůzu nahánějící moci. Podobně jako dávného zahradníka, i jeho síly zla proměnily. Zuřivě pronásleduje vše živé a nezná žádného slitování.

Zdroj obrázků: Mindok

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články