MAGNEZIT: VYTVOŘTE 3D OBRAZY, KOMBINUJTE JE A VYMÝŠLEJTE PŘÍBĚHY

Autor: Helena Vacková

Snad každé dítě rádo popustí uzdu své fantazii. A právě to umožňuje magnetická hra nazvaná Magnetiz, se kterou můžete vytvořit nespočet živých 3D obrazů.

I odborníci radí: „Podporujte dětskou fantazii!“ Ratolesti se totiž díky ní mimo jiné učí soustředit a rozvíjet svou emoční inteligenci. Proto je potřeba fantazii u dětí rozvíjet. A hra Magnetiz je na to jak dělaná.

Hra podpořená dětským světem

Magnetiz se pyšní unikátním patentem dětské hry, která, jak výrobce uvádí, vznikla na základě důkladného pochopení toho, jak děti myslí, když si hrají. Proto se zaměřuje na jejich svět a na to, co v něm chtějí vidět.
A s touto magnetickou hrou prckové opravdu můžou fantazírovat až do aleluja. K dispozici k tomu mají hrací desku s exteriérovým nebo interiérovým prostředím a velké množství magnetických prvků se členy rodiny, přátel, zvířat, ale i oblečení, nábytku, potravin, nádobí, prostředků do koupelny… A ty lze různě skládat a vrstvit a vytvářet tak nejrůznější 3D obrazy.

Několik variant prostředí

Magnetiz nabízí několik tematických variant prostředí. Takže dívky třeba můžou vytvořit dokonalou pyžamovou párty, sestavit si svůj vlastní pokojíček nebo nahlédnout pod pokličku mistrům kuchařům v kuchyni.

Chlapci zase jistě rádi po svém zorganizují venkovní zábavu. Kde umístí koš na košíkovou? Kam branku na fotbal? A co pískoviště? Koho na něm nechají hrát? A tak dále.

Sady se dají kombinovat

Každé balení obsahuje hrací desku, magnetky, návod a knížku pro inspiraci, jak obraz vytvořit. Skvělé je, že když pořídíte třeba sady dvě, dají se navzájem kombinovat a doplňovat. A samozřejmě tak dávají prostor pro mnohem větší kreativitu vašeho dítěte.

Rozvíjí slovní zásobu a procvičuje prostorovou orientaci

Výhodou této hry také je, že si s ní potomek vyhraje krásně sám. Pokud se ale rozhodnete k Magnetizu usednout společně se svým dítětem, ještě lépe. Mnohému ho tak můžete i naučit.

Nechte třeba prcka nahlas pojmenovat všechny magnetky a pak ho požádejte, aby vám nejprve řekl, jak by pokoj, kuchyň či koupelnu uspořádal. Kdo bude vedle koho sedět? Proč? A k čemu slouží zástěna nad vanou? Skvěle se tak u dítěte rozvíjí slovní zásoba.

Procvičíte i jeho prostorovou orientaci. Třeba když se ho zeptáte: Kam by se měl pověsit obraz? Kam přijdou květiny? A proč by zrcadlo nemělo viset nad skříní?

Trénink paměti

Výborně se dá s touto hrou trénovat rovněž paměť. A to tak, že necháte dítě, aby si samo vytvořilo 3D obraz. Pak mu řeknete, aby na chvilku zavřelo oči, a odstraňte pár magnetů. Pozná, co je najednou jinak? Který kousek chybí?

A v neposlední řadě si dítě spolu s magnetkami může vymyslet vlastní originální příběh. Který může dle nálady měnit. Fantazii se totiž s touto hrou, jak už bylo řečeno, meze nekladou.

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články