KTERÉ HRY MOHOU POMOCI S TRÉNOVÁNÍM SOUSTŘEDĚNOSTI?

Autor: Barbora Aydin

Hra je nedílnou součástí dětského světa a je i vhodným prostředkem, jak děti učit novým dovednostem a prohlubovat ty stávající.

1. Orientace v prostoru

Můžete použít hry, které naučí děti orientovat se v prostoru a donutí je zaměřit se na jednu určitou věc, například „najdi věc, která je ze dřeva,“ „ukaž mi vše, co je modré“.

2. Větší/menší

Položte vedle sebe předměty různých velikostí a požádejte dítě, jestli je může srovnat od nejmenšího po největší a naopak.

3. Stavění z kostek

Použijte klasické dřevěné či LEGO kostky trošku jinak, než jak je zvykem. Buď nachystejte vzory tak, že je nakreslíte, případně dítěti dávejte instrukce slovně: „Dej modrou kostku na červenou“ atd.

4. Papírové puzzle

Vytiskněte na papír obrázek náročností přizpůsobený věku dítěte, například obrazec, postavičku… Rozstříhejte ji a dejte dítěti prostor pro složení. Obrázek můžete vytisknout dvakrát a jeden použít jako vzor.

5. Pexeso

I klasické pexeso napomáhá soustředění, u menších dětí můžete obrázky otočit směrem nahoru a použít méně kartiček.

6. Kdo první…

Tuto hru můžete hrát například při cestě MHD či autem, případně na procházce. Ptejte se, „kdo první uvidí…“ a přidejte nějaký předmět jako červené auto, zelený list, žlutou kytičku…

7. Příběhy/čtení

Vyprávějte dětem příběh nebo čtěte z knížky. Vždy když uslyší nějaké slovo, například „medvěd“, musejí říct teď.

 

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články