KREATIVNÍ RAZÍTKOVÁNÍ S DĚTMI

Autor: Martina Bartl

V posledních letech se u dětí stává fenoménem tzv. instantní zábava. Má předem daný rámec, je rychlá, jednoduchá a skvěle se uplatňuje zejména v případě, že chcete děti naučit kreativitě. Takovéto tvoření na ně totiž neklade žádné nároky, a to je přesně to, co jim v dnešní době nejvíc chybí.

Spousta kroužků, tlak na výkony i na konečný výsledek – přesně tak dnes přistupují rodiče k dětem, které pak paradoxně většina věcí, jimž se věnují, přestává bavit. Rodiče mají často přesné představy o tom, jak by mělo to, co děti tvoří, vypadat – vnucují jim to a nutí je do stereotypů. Pro děti je ale naopak důležité, aby měly svobodu a mohly objevovat nové věci.

Děti často nedokážou dlouho udržet pozornost, nechtějí moc přemýšlet, chtějí se prostě hlavně bavit. A právě proti  tomuto „bojují“ kreativní razítka AladinE. Umožní dětem, ale i vám, zkombinovat různé tvary a v dětech se probouzí kreativa a fantazie.

Děti pomocí příběhových razítek dokážou překročit svůj stín, vyzkoušet si něco, co neví, jak dopadne – motivuje je to tvořit déle a pak si vzniklé dílo třebas i vybarvit, poprášit třpytkami apod. Instantní zábava, kdy „umělecké kusy“ mohou vznikat doslova během několika minut a vždy je všechno dobře, získává na popularitě. „Tady je jakékoli tvoření vždy v pořádku, a to dětem dodává sebedůvěru i pocit, že se vyplatí být kreativní a nic to není,“ dodává k tomu Martina Linková z kreativních dílen AladinE.

Tipy pro děti:

Převlékací panenky, to je velkorysé balení razítek pro holčičky, z nichž sestaví až 3 000 (!) různých módních kombinací. Panenky se pak dají jednoduše vybarvit a dotvořit. Sukýnky, halenky, šatičky, doplňky a šperky – to vše včetně návodů, jak hezky zkombinovat barvy… Razítka koupíte na www.aladine.cz ve variantách Princezny z Orientu, City Chic, Severské princezny, Street Style nebo Princezny či Holky z města.

StampoArchitekt – varianta pro kluky Můj hrad nebo varianta pro holky Můj zámek – je kreativní sada 45 ks razítek střech, hradeb, věží, bran, vrat, okýnek a postaviček. Obrázky lze kombinovat do desítek nejrůznějších variací. Součástí balení je i inkoustový polštářek.

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články