KAM VYRAZIT S DĚTMI NA LYŽE?

Autor: Helena Vacková

Přemýšlíte, kam s dětmi u nás vyrazit na lyže, a nechce se vám do vyhlášených středisek v Krkonoších? Zkuste menší skiareály, kde si zajezdíte stejně dobře jako třeba v Peci pod Sněžkou, navíc většinou bez front a za nižší cenu.

Skiareál Bublava

Bez stresu a sáhodlouhých front u vleků si zalyžujete například v nejzápadnějším výběžku Krušných hor na hranici s Německem – ve Ski Centru Bublava. Pokud jste tu ještě nebyli, určitě vás tohle moderní středisko položené v nadmořské výšce 690–802 metrů mile překvapí. Jedna lanovka, šest vleků a široké sjezdovky uspokojí jak úplné začátečníky, tak i náročnější lyžaře.

Že vaše dítě ještě lyžovat neumí? Nevadí. Pro děti a rodiny se na Bublavě totiž snaží dělat maximum. Nejenže si tu prcky od tří let věku můžou vzít do parády lyžařští instruktoři, navíc se tu vyřádí i bez lyží. Třeba také v ohřívárně a malé herně Jedová chýše.

Skiareál Monínec

Oblíbený je u rodin s dětmi i Skiareál Monínec, který najdete přímo v srdci České Sibiře, na Javorské skále vzdálené zhruba 70 kilometrů od Prahy. Tady se můžete v nadmořské výšce 724 m. n. m. prohánět po třech sjezdovkách různých obtížností, ta nejdelší tu měří 1200 metrů a na její vrchol vás vyveze pohodlná čtyřsedačková lanovka.
Děti jistě ocení místní funpark a funline, své lyžařské schopnosti pak můžou zdokonalit v místní lyžařské škole, která přivítá i dospělé (ne)lyžaře. A pokud to už vaše ratolesti nebude na sjezdovce bavit, dopřejte jim další adrenalin v podobě snowtubingové dráhy.

Ski Aréna Karlov

Bezproblémovou jízdu na zasněženém svahu si řádně vychutnáte také v moravské Ski Aréně Karlov, která v nadmořské výšce 650–950 m. n. m. propojuje dva areály. Hlavní, rodinně orientovaný, leží v centru Karlova a k němu přiléhají sousední centra Kazmarka, Myšák a z konce údolí pak Klobouk. Středisko nabízí vyžití na dvanácti kilometrech sjezdovek, na které vás vytáhnou tři sedačkové lanovky, tři vleky a prcky pak dva pojízdné koberce. A letos se návštěvníci dočkají i dvou zbrusu nových čtyřsedačkových lanovek.

Pro rodiny s dětmi je areál skutečnou pohádkou, pět kilometrů modrých a červených širokých sjezdovek poskytuje dostatečný komfort pro všechny. Ti nejmenší jistě uvítají dětský park, skikros či snowtubing.

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články