HRAJTE SI S DĚTMI I V AUTĚ

Autor: Martina Bartl

Pro všechny rodiče, kteří se vydávají s dětmi na zahraniční dovolenou autem, tu máme několik tipů, jak si zpříjemnit dlouhou cestu a nebo třeba čekání na hranicích.

Skrývaný fotbal

Slovní fotbal určitě všichni známe. Se staršími dětmi ale vyzkoušejte těžší variantu.

První řekne slovo, například kytKA.

Další slovo tak začíná na slabiku KA.

Druhý si myslí slovo kaŠE. Nahlas ho však neřekne. Ostatním ho řekne skrytě, například jako „dětskký pokrm“. Třetí si řekne dětský pokrm od KA? To bude kaše. Myslí si tedy další slovo od ŠE ne SE. Opět ho řekne skrytě, například jako „večerní světlo“ (šeRO). A takto se pokračuje, dokud někdo neztratí nit. Pokud někdo neví, jak pokračovat, pak získává trestný bod.

Kdo ví víc

Vymyslete s dětmi téma u kterého budete zjišťovat, kdo o tom ví více. Například značky aut a pak střídavě říkejte názvy. Fiat, Škoda, Toyota, Dacia…Když už jeden neví nic dalšího, druhý získává bod. A témata mohou být libovolná.

Směšná SPZ

Tato hra je pro děti, která už umí písmenka. Děti se koukají z okna na projíždějící auta a sledují SPZ ostatních aut a podle písmen vymýšlejí vtipná spojení, činnosti a nebo třeba mohou vtipně pojmenovat i řidiče protijedoucího auta. Nejvtipnější spojení pak vyhrává.

Vlastní dětská mapa výletu

Pokud se chcete vyhnout opakované otázce „kdy už tam budeme“, vyrobte s dětmi před odjezdem jejich vlastní mapu, kde budou moci průběžně sledovat cestu a odškrtávat si města nebo zastávky, kde jste už byli. Mapu můžete zpestřit prázdnými kolečky, kam si děti samy zakreslí průběh cesty a nebo třeba věci, které je zaujaly. Jednotlivé mapy si pak schovávejte a po dovolené k nim můžete s dětmi přiložit i fotky.

Lodě

Pokud cestujete ve třech či čtyřech, pak zkuste lodě. Určitě si na tuto hru vzpomínáte z dětství. Simulace námořní bitvy na čtverečkovém papíře zná snad každý. Ale málokoho napadne, že hra se hodí i na zkrácení cesty.

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články