HRAJME SI S DĚTMI NA PÍSKOVIŠTI

Autor: Martina Bartl

 

Léto už je tu a tak je čas začít přemýšlet nad tím, jak ty naše děti během prázdnin zabavit. Mezi nejoblíbenější dětské hry patří právě hra s pískem. Proto, pokud zrovna přemýšlíte nad pořízením vlastního zahradního pískoviště, máme pro vás několik rad, jak vybrat to správné.

Jaký typ pískoviště vybrat?

Na výběr máte dřevěné nebo plastové pískoviště. Každé má své pro i proti. Klasická dřevěná pískoviště se již mnoho let vyrábějí z kulatiny, nebo desek se sedátky i bez nich, nově se pak na trhu objevilo pískoviště s krytem, který po rozložení slouží jako lavička pro hrající si děti. Na otevřená pískoviště je jistě vhodné si pořídit síť proti kočkám a psům. Dřevěná pískoviště pak mohou být designově zajímavější oproti plastovým pískovištím, jsou však náročnější na montáž. V potaz je nutné vzít i jejich kvalitu. Dřevěné pískoviště je totiž nutné udržovat. Dřevo může být napadeno škůdci a tak může dojít i k úplnému zničení pískoviště. Nejen z tohoto důvodu se stále více rodičů přiklání k plastovému pískovišti. Plastová pískoviště jsou často menší, ale praktická a neprorůstá do nich tráva. Jsou ve většině případů také opatřena víkem, které chrání proti dešti a zvířectvu. Plastové pískoviště také vydrží mnoho let a pořídit se dá nespočet tvarů a barevných provedení.

Další variantou pískoviště může být hrací stůl s pískem a vodou, což je krásná a zábavná novinka na trhu dětského zahradního vybavení. V nadcházejících horkých dnech se určitě hodí i pískoviště se slunečníkem nebo střechou.

A protože pískoviště sama prošla od dob našeho dětství velký kus cesty, najít v obchodech můžete i pirátské pískoviště ve tvaru lodě či pískoviště se zahradním odpočívadlem. To je velmi praktické, neboť je k němu připojen dětský altánek, který vytváří příjemný stín.

Poslední kategorií jsou pak hřiště, která jsou součástí tzv. hracích věží anebo jsou integrovaná do dětského hřiště jako takového. Zde je dobré sledovat, zda jsou tato hřiště komfortní i pro delší sezení dětí. Někteří výrobci vybavují hřiště i sedátky nebo lavičkami.

Písek na prvním místě

Zcela zásadní význam pro kvalitu hry na pískovišti má písek. Písek musí být kopaný, praný, bez příměsi jílu a zeminy, což usnadňuje modelaci bábovek či hradů. Písek je obvykle balen v pytlích po 20 litrech, tedy po 30 kg. Na středně velké pískoviště o rozměrech 150 x 150 cm pak potřebujete něco kolem 12 – 13 balení písku.

Pod písek je nutné umístit geotextílii, abychom zabránili prorůstání trávy. Pokud není pískoviště vybaveno krytem, pak ho na noc přikryjeme sítí proti kočkám, která navíc nebrání vysychání písku.

A pokud se chcete podívat na více konkrétních produktů na jednom místě anebo si třeba jen dokoupit písek do pískoviště, pak určitě navštivte showroom a prodejnu Hřiště Piccolino v Praze na Kutnohorské ulici. Nebo se alespoň podívejte na ucelenou nabídku produktů na webu www.hriste-piccolino.cz.

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články