HRAJME SI NA DĚTSKÉM HŘIŠTI

Autor: Martina Bartl

Proč dětem pořídit dětské hřiště?

Dětská hřiště jsou skvělou zábavou, která rozvíjí pohybovou zdatnost, jemnou i hrubou motoriku, kreativitu. A v dnešním světě přeplněném technikou stráví děti s tablety, mobily a videohrami více času doma než-li venku a tak jsou dětská hřiště výborným pomocníkem podporujícím pobyt dítěte právě na čerstvém vzduchu. A protože skoro každé dítě miluje hřiště od nejútlejšího dětství, není nic jednoduššího, než dětem jejich hřiště domů na zahradu, chatu či chalupu pořídit.

A pokud stále ještě váháte s jeho nákupem, pak tu pro vás máme 10 důvodů, proč je pořízení dětského hřiště pro děti dobré:

  1. Koncentrace a soustředění – šplhání vyžaduje soustředění a koncentraci. Tyto schopnosti dětem již od malička pomáhají při učení se a jiných aktivitách.
  2. Pohybová koordinace a motorika – hře na dětském hřišti je koordinace nevyhnutelná. Děti musí koordinovaně spolupracovat, aby zdolávaly těžké překážky. Tato aktivita rozvíjí jejich motoriku. Zde je třeba brát ohled na nejmenší děti, které ještě potřebují Vaši podporu.
  3. Řešení problémů – už samo šplhání na lezecí stěně je řešením problémů a vyžaduje a rozvíjí jak mentální, tak fyzické schopnosti.
  4. Sebedůvěra – při hře na dětském hřišti musí děti přijímat rychlá rozhodnutí a volit tu nejlepší cestu, ale současně řešit své úkoly a cíle s ohledem na vlastní sílu a sebedůvěru.
  5. Zdolávání strachu – dětská hřiště jsou pro děti skvělým prostředím k tomu, aby se přesvědčily o svých schopnostech. Jsou zde vystaveny minimálnímu riziku a přesto se učí, že výzvy mohou být zábavné.
  6. Důvěra a socializace – spolupráce s přáteli a sourozenci je skvělá cesta k tomu, jak se naučit teamové práci. Jde o důvěru k ostatním a vzájemnou pomoc, pokud je to nutné.
  7. Víra ve vlastní schopnosti – šplhání není žádný jednoduchý sport a významně přispívá k posilování dětského organizmu. Pomáhá tak každému dítěti naučit se spoléhat na své fyzické schopnosti.
  8. Posilování – děti zvyšují svou fyzickou sílu a učí se sebevědomí. A tím, že každé šplhání není úspěšné, učí se děti ještě jednu významnou věc: Poučit se ze svých chyb a při dalším pokusu být úspěšní.
  9. Užívat si a respektovat přírodu – v okamžiku, kdy se děti dostatečně naučí šplhat, začnou si užívat šplhání na dětském hřišti, ve volné přírodě, nebo na zahradě. Tato zkušenost jim přinese další výhody. Čas strávený v přírodě odbourává stress. Spojení cvičení a přírody vyžaduje určitý respekt k přírodě. Další výhoda je, že se tak rozvíjejí zájmy dětí k outdoorovým aktivitám a učí se více o přírodě.

A pokud potřebujete s výběrem dětského hřiště poradit, pak určitě navštivte eshop www.hriste-piccolino.cz s největší nabídkou dětských hřišť v ČR a nebo navštivte přímo showroom Hřiště Piccolino na ploše 5.000 m2 v Kutnohorské ulici v Praze. Zde si můžete prohlédnout a porovnat mnoho produktů, poradit se s odborníky a nebo si nechat na místě poradit přímo od vašich dětí.

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články