HEROS nasouvací puzzle

Autor: Barbara Kotulánová

Kupovat hračky pro nejmenší je někdy pořádný oříšek. Nechcete jim pořizovat nic, co jim vydrží jen chvilku, nebo je nebude vůbec bavic. My jsme stejný „problem“ řešili, když jsme hledali vhodný dárek k jeho prvním narozeninám. Má sestru, ktrá je o dva roky starší, a proto nedostatkem hraček opravdu netrpí, ale jak správně vybrat hračku, která by ho bavila a byla by jen jeho?

Příbuzní žijící v Německu ještě před synovými narozeninami přivezli po vnukovi dřevěný vláček německé značky Heros (od 1 roku), který se mi moc líbil a syn ho velmi často vyhledával. Vlak se dvěma vagóny a barevnými stavebními prvky, které podporují koordinaci rukou a očí. Začala jsem tedy hledat, zda je tato značka i u nás na trhu a jaké nabízí další možnosti. Přiznám se, že nabídka u nás není tak velká, jako je právě v Německu, ale určitě se dá z nabídky vybrat. Případně, Německo přeci není daleko, že?

Vybrala jsem pro něj kreativní Heros nasouvací puzzle vhodné od 1 roku, s kostkami různých tvarů a barev. Kostky se nasouvají na 3 dřevěné tyčinky dle fantazie dítěte – podle barev nebo tvarů. Ideální hračka pro jemnou motoriku prstů, rukou a rozeznávání tvarů a barev. Dřevo je přírodní, barevně nalakováno dle všech předpisů, aby byla hračka hlavně bezpečná.

Syn si s hračkou hraje již 4 měsíce a já vidím pokroky, které dělá při nasouvání. Zatím kostky neskládá dle barev, ani tvarů, ale věřím tomu, že to přijde. Kromě nasouvání si je skládá na zem nebo staví komíny. Dcera si hračku také občas vytáhne a zkouší nasouvat kostky právě dle barev a tvarů, nebo si hraje se synem a ukazuje mu možnosti nasouvání. Ráda pak pozoruji její monologový výklad, jak by syn měl kostky seřadit a proč J

Hračku doporučuji, protože vybízí dítě k akci, barevné lakování drží (i na vláčku, který je již pár let starý) a je stále syté.

VĚK: Pro nejmenší

VÝROBCE: Heros

KDE KOUPIT: například zde

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články