Herní konzole GoGEN Maxipes Fík MAXIHRY 80 P růžová

Autor: Barbara Kotulánová

Mám ráda interaktivní hry, při kterých dítě zapojí svou fantazii. Z herní konzole GoGEN Maxipes Fík jsem moc radost neměla už of začátku, ale byl to dárek of babičky, tedy jsem si řekla, že jí dám šanci. Herní konzole je údajně určena pro děti od 3 let a nabízí 80 sportovních a arkádových her. Už toto je zarážející popis, nejme experti na dětský vývoj, ale není tříleté dítě ještě moc male na to, aby samo ovládalo 80 her? A navíc sportovních a arkádových? Of 3 let je to asi proto, že je hra velice malá, o rozměrech 13x6x2, tedy se snadno vejde do malých dětských ručiček a je velice lehká.

Dle mého názoru je to naprosto nevhodný dárek pro tak malé děti, avšak jsme ji dceři pro zajímavost zapnuli. Podle názvu jsem moc her nepoznala, takže jsem zkusila hned ty první varianty. Tlačítka jsem mačkala stylem „pokus, omyl“, stejně tak potom moje dcera. Návod obsahuje pouze informace, jak hru zapnout a vložit do ní 3 AAA baterie. Pardon, ale tu část o bateriích už I to tříleté dítě pochopí samo, uvátala bych instrukce, jak se dostat na jednotlivé hry a hlavně, jak je hrát.

Nemyslím si, že by dcera nebyla dostatečně chytrá na to, aby zjistila, jak která hra funguje, ale potřebovala by na to hodně času, který jsem nebyla ochotná jí dát a to z výchovných důvodů. LCD 2,5“ displej je velmi malý, takže dcera držela přístroj těsně před obličejem a velký problém jsem pak viděla v ohnuté krční páteři.  Za další jsem nechtěla, aby si začala hrát s hračkou, která jí vezme tolik času a případně ji odvede od jiných her, kde se může něco skutečně naučit, nebo of mých oblíbených knížek. Neříkám, že při cestování autem, to nemůže být na chvilku zabavující prvek, ale stejně tak můžete zapnout CD s pohádkami/písničkami nebo dát dítěti knihu či chytrý mobil/tablet se staženou hrou odpovídající jeho věku. Na konzoli jsem neshledala absolutně nic zajímavého, výchovného, nebo poučného. Vše právě naopak, myslím, že je to jen nekvalitní žrout času a Maxipes Fík v názvu je asi jen proto, že je jeho figurka namalovaná přímo na konzoli.

Ne, děkuji! Za mě zrovna tento dárek značky GoGen rozhodně nemohu doporučit nikomu.

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články