ELEKTRONICKÁ TUŽKA PROVEDE DĚTI SVĚTEM KOUZELNÉHO ČTENÍ

Autor: Helena Vacková

Už jste viděli tužku, která dovede sama přečíst knihu, zazpívat lidové písně, mluvit anglicky, ptát se na různé otázky či vydávat třeba zvuky zvířat? Seznamte se s elektronickou tužkou, která poutavou a zábavnou formou vaše děti provede světem Kouzelného čtení!

S nápadem téhle technické „vychytávky“ přišla před čtyřmi lety společnost Albi. Jakmile se elektronická tužka a série Kouzelné čtení objevila na trhu, našla si cestu do nejedné domácnosti. Aby ne, jde o skutečně zábavného společníka, kterého vaše ratolesti jen tak neodloží. Už jen proto, že Albi svou nabídku interaktivních knih této edice neustále rozšiřuje, a to pro všechny věkové kategorie.

Tužka ve tvaru figurky

Jak tužka vypadá? Její design děti opravdu ocení. Hned po otevření krabice se totiž na vás usměje zhruba šestnácticentimetrová bílá figurka, na jejíž hlavě skutečně najdete oči a pusu – ty slouží pro barevnou signalizaci, tvářičky pak jako reproduktory – hlasitost je opravdu výborná a dá se regulovat.

Na bříšku je umístěno tlačítko pro zapnutí. A noha? Ta je z celého „tělíčka“ nejdůležitější. Je totiž zakončena čtecím zařízením.

Odolá i hrubšímu zacházení

Tužka se perfektně drží, skvěle padne i do dětské ručky. A rozhodně nemusíte mít strach, že by její konstrukce mohla za chvilku vzít za své. Je totiž vyrobena z pevného plastu, takže zvládne i nešetrné zacházení.

A její ovládání? To je také hračka. A pokud byste snad zpočátku trochu tápali (což si nemyslím), součástí balení je kromě napájecího adaptéru do zásuvky a mini USB kabelu také manuál, ze kterého se jednotlivé funkce dozvíte raz dva. Pak už stačí jen tužku zapnout, přiložit čtecí senzor ke knize a je to.

Nabídka knih je pestrá

A teď to nejdůležitější. Jakou zábavu si vaše děti s tužkou užijí? Série Kouzelné čtení obsahuje mnoho knih pro děti už od tří let, díky kterým vaše ratolesti tuhle hračku na dlouho nedají z ruky. Mohou se ponořit do pohádek, českých pověstí či do světa zvířat, nebo se vydat za krásami přírody, s pomocí elektronické tužky se prcci naučí i nejznámější lidové písničky, pro ty starší tu je pak třeba angličtina, němčina, české dějiny…

Nabídka je opravdu pestrá a Albi se fakt snaží, aby ti, kteří Kouzelnému čtení propadli, měli stále co nakupovat.

Hračka roku 2014

Takže pokud si i vy nějakou knihu pro svého drobečka vyberete, zapněte tužku a zábava může začít. Na každé stránce najdete v pravém dolním rohu symboly, přičemž každý představuje nějakou aktivitu, kterou vám tužka předem vysvětlí. Samozřejmě nechybí ani různé kvízy.

Potom už stačí jen čtečku přikládat k tomu, co mrňouse zajímá. Prozkoumat může opravdu každičký obrázek, sebemenší detail. A věřte, že díky mnoha funkcím se nechá vaše ratolest rychle vtáhnout do děje, na kterém se začne s radostí i aktivně podílet.

Navíc se dítě během hraní naučí větší pozornosti, naslouchání, rozpoznávání, barvám a dalším nezbytným dovednostem. Ne náhodou elektronická tužka spolu s Kouzelným čtením na plné čáře zvítězila v anketě Hračka roku 2014.

 

foto: Albi.cz

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články