DĚTSKÁ HŘIŠTĚ JSOU TRENDY!

Autor: Martina Bartl

V poslední době je vcelku trendem, že se mladí lidé s dětmi stěhují z velkých měst do městeček a vesnic, kde nacházejí relativní klid a čistší vzduch pro svoje děti. Ideální, pokud je byt či domek mimo velké město ještě spojen se zahradou, neboť čerstvý vzduch pro děti je k nezaplacení. Pokud ale stejně jako my možnost bydlet za městem nemáte, pak možná taky prcháte na víkend mimo vír velkoměsta a to k dědečkům a babičkám a nebo na chatu či chalupu. A protože každá správná chata a chalupa, stejně tak onen domek za městem, má určitě zahradu, tak dřív nebo později u vás vyvstane otázka „co na tu zahradu dáme, aby se tam ty naše děti cítily dobře, rády si tam hrály a trávily s námi na jaře a v létě co nejvíce času? Tak co kdybychom jim pořídili skluzavku, pískoviště a třeba ještě něco vymyslíme dalšího..“. A je to tady – odpověď na otázku je jednoduchá – udělejme dětem na zahradě jejich zónu s dětským hřištěm. A aby i to vaše hřiště bylo tím TOP hřištěm pro děti, připravili jsme pro vás několik trendy vychytávek, kterými se můžete při nákupu hřiště inspirovat.

Ono by se mohlo zdát, že vše již bylo vymyšleno, i přesto ale mají dětská hřiště své trendy a novinky.

Základním a nejviditelnějším trendem je dovoz dětských hřišť ze zámoří, se kterým se objevila na trhu dětská hřiště z luxusního cedrového dřeva, na které výrobce dává až 15tiletou záruku. Hřiště se odlišují netypickým, lehce rustikálním designem a spoustou doplňků, obvykle realizovaných v té nejvyšší kvalitě, na kterou jsme zvyklí u veřejných hřiští.

Ze zahraničí k nám také dorazila skluzavka ve tvaru tobogánu, která ještě před 2 roky na českém trhu neexistovala. Tobogán má až 3 m, ale na druhou stranu zabere méně místa, než běžná skluzavka.

A když už jsme u skluzavek, v posledních 3 letech začalo hned několik výrobců nabízet skluzavky s přípojkou na vodu. Skluzavka vypadá, jako obyčejná skluzavka, ale pro připojení hadice ji v označeném místě provrtáte a otevřete tak cestu vodě a spoustě nové zábavy. Takovou skluzavku pak stačí přistavit třeba k bazénu…Tak tento tip u nás, zatím, vede.

Obrovské množství novinek je ale i v oblasti houpaček. Houpačky 3v1, které dítě provází od batolete a postupným odebíráním jednotlivých prvků se můžete houpat v podstatě až do dospělosti. Tak to taky bereme. A pokud máte více jak jedno dítko, pak existují i houpačky pro 2 děti – což je ideál, protože co chce jedno dítko, chce obratem ve stejný čas i to druhé. A takto jednoduše vyřešíte potenciální konflikt typu „mamíííí, ona se houpe a já ne..já chciii takyy..“. A co pak přijde vám snad ani nemusíme říkat.

Další trend je hlavně pro nás – pro rodiče. Houpačky „hnízdo“ unesou až 120 kg, tedy obvykle několik dětí, tatínka s dětmi, nebo prostě jen tatínka doplňujícího tekutiny po náročném pracovním dni.

Největším evergreenem je pneumatika, kterou si jistě alespoň někteří z nás pamatují z dětských hřiští někdy kolem roku 1970. Tehdy se jednalo o starou vyřazenou pneumatiku, dnes jde o houpačky ve tvaru pneumatiky zavěšené horizontálně, nebo vertikálně, převážně vyráběné mimo Evropu.

Novinky jsou i v oblasti, kde bychom nové produkty nečekali, jako je třeba TŘÍSTRANNÝ provazový žebřík, nebo houpačka ve tvaru skateboardu.

Poslední jistě zajímavou oblastí spojenou s pobytem dětí na zahradě je zahradní nábytek. Novinky v této oblasti představují zmenšené kopie nábytku pro dospělé, jako piknikové stoly s lavicemi, nebo chaisse longe pro malé lenošky. Vše v maximální kvalitě s designovými potahy a polstrováním.

Tak co, už máte to svoje hřiště v hlavě? My ano – teď už jen všechno pořídit a poskládat na zahradu, aby se to tam vešlo. A protože pro dětská hřiště existuje prakticky nepřeberné množství herních prvků a příslušenství, máme tu pro vás tip na web, na kterém můžete velkou část vybavení vybrat a rovnou nakoupit – www.hriste-piccolino.cz. A pokud, stejně jako my, potřebujete prvky hřiště vidět v reálu a tzv. si osahat materiál a kvalitu, můžete si vše spolu s dětmi ozkoušet přímo na showroomu Hřiště Piccolino v Kutnohorské ulici v Praze 10. My tam byli, vyzkoušeli a pořídili.  Více se o naší návštěvě můžete dočíst zde.

Za Hraj si s námi určitě palec nahoru a doporučujeme!

Ohodnoťte článek : 1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články