DĚTI MILUJÍ HOUPÁNÍ

Autor: Martina Bartl

Na jaře a v létě přichází doba, kdy se snažíme většinu volného času trávit s dětmi někde na čerstvém vzduchu, v přírodě či na zahradě. Pokud chceme dětem dopřát venku nejen pochyb na zdravém vzduchu, ale i vylepšit jejich fyzickou kondici, pak pro ně můžeme postavit dětské hřiště, které může být jakkoli velké. Co na něm ale nikdy nesmí chybět jsou houpačky. Jsou levné a zaměstnaní i ty nejmenší děti na velmi dlouhou dobu.

Děti houpání milují a houpačkové rámy se dají pořídit už v ceně pod 3.000 Kč. Důležitá je ale stabilita rámu (velikost rámu, hranoly 7×7, nebo 9×9 cm), použitý materiál (smrk, borovice, modřín, nebo akát) a nosnost rámu. Kvalitní a stabilní produkty se pohybují někde kolem 5 – 6 tisíc. Jednoduše a rychle je smontujete a pak už zbývá jen vybrat tu správnou houpačku. Nebo dvě houpačky, podle typu rámu. Se dvěma houpačkami je zhruba 2x více zábavy… Některé houpačkové rámy jsou spojené s lezecími moduly, nebo i se skluzavkou…

A jaké typy houpaček jsou na našem trhu k dostání?

Pro nejmenší děti je určena houpačka pro miminka, houpačka 2v1, nebo 3v1, splňující všechny požadavky na komfortní a bezpečné houpání. Moderní jsou hlavně poslední 2 produkty, které s Vaším dítětem několik let porostou. Postupným odebíráním bezpečnostních prvků v souladu s rozvojem mobility a sebedůvěry dítěte prostě houpačku modifikujete a je stále zábavná.

Další skupinou houpaček jsou houpačky pro děti – klasické houpačky, prakové houpačky, houpací disky, houpací hrazdy, houpačka typu skateboard, nebo třeba houpací retro pneumatika, kterou znají mnozí čtenáři ze svého dětství.

Na univerzální houpačkové háky si můžete zavěsit ale i prvky, jako šplhací lano, lezecí žebřík, nebo kopací míč na laně, či boxerský pytel, se kterými si malí uličníci užijí také spoustu legrace.

Houpačky pro více dětí

Spoustu legrace poskytují i houpačky pro 2 děti. Když se chce jedno dítě houpat, chce se houpat i to druhé. Tyto houpačky je ale třeba obvykle zavěsit na speciální konzoly.

Poslední významnou skupinou houpaček jsou houpačky typu hnízdo. Jejich popularita souvisí s jejich větším rozměrem a vysokou nosností (až 120 kg), která umožňuje houpání více dětí najednou, nebo poskytne bezpečný prostor a relax pro unaveného tatínka (maminku).

Pokud se rozhodnete pro koupi houpačky a zároveň si ji budete chtít sami přidělat, pak určitě nezapomeňte na její umístění na rovnou plochu, volný prostor kolem houpačky a to především ve směru houpání a na správné ukotvení.

Houpaček a jednotlivých modulů je skutečně nepřeberné množství, proto je příjemné se s jednotlivými produkty fyzicky seznámit, a celou investici prodiskutovat se zkušenými prodejci, třeba na showroomu Hřiště Piccolino na Kutnohorské ulici v Praze. Pokud se před samotnou návštěvou budete chtít s produkty seznámit, pak webová adresa je zde: www.hriste-piccolino.cz.

1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků (Prozatím bez hodnocení)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články