BENEFITY SPOLEČNÉHO HRANÍ PRO VÁS A VAŠE DÍTĚ

Autor: Barbora Aydin

Čas strávený s dětmi je základní kámen vašeho společného vztahu. Věnujte se společnému hraní, děti hry milují. A dokonce i z jednoduchých her lze vytěžit maximum pro vás i vaše dítě.

Škola hrou

Už Jan Ámos Komenský tvrdil, že nejlépe se děti učí, když si hrají. A právě hra je skvělým způsobem, jak dětem ukázat, jak to chodí v „opravdovém“ světě. Jak správně nakupovat, co dělá paní prodavačka nebo učitelka, jak to chodí u lékaře… Na to všechno si můžete hrát doma, zabavíte se a ještě se u toho dítě mnohé naučí.

Prohrávat je lidské

Hrajete Člověče, nezlob se a dítě má na krajíčku, že prohrálo? Nemusíte ho nechávat vyhrát jen proto, aby nebylo smutné. Prohry patří k životu a vy svého potomka na tyto situace můžete jemně připravit a naopak ho naučit radovat se z úspěchu.

Učit se z chyb

Zase se ten pracně postavený komín zboural? Ne každé dítě to přejde mávnutím rukou, některé se začne vztekat či plakat. Naučte svého miláčka, že chybovat je lidské a že se může poučit z toho, co udělal špatně, aby se tak příště neopakovalo.

Umění přijmout zodpovědnost

Především deskové hry jsou poučné v tom, že se dítě učí, jak přijímat zodpovědnost za každý krok, který podnikne. I tato dovednost se mu bude hodit v běžném životě.

Neznamená to však, že jako rodič musíte na celý den omezit své aktivity. S dítětem můžete svou činnost jednoduše sdílet. Společné vaření či úklid jsou i pro děti zábavou. Vy jako rodič tím také mnohé získáte – nebudete mít výčitky svědomí, že se dítěti nevěnujete, a získáte pomocníka. Kromě toho se ale sami přibližujete ke svému dítěti a napomáháte mu k rozvíjení schopností a dovedností. Navíc mu dodáváte pocit, že jste tu pro něj a ze společně tráveného času budete těžit oba.

Ohodnoťte článek : 1 balónek2 balónky3 balónky4 balónky5 balónků
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články